Kotlet schabowy. Usmażyć i nie przypalić. Sposób tysiąc pierwszy

Aby kotlety schabowe panierowane w jajku i tartej bułce nie przypaliły się, ale jednak były z pewnością usmażone:

Rozgrzewam bardzo mocno sporą ilość oleju na patelni i smażę najpierw kotlety z jednej strony -  krótko, na maksymalnej mocy palnika. Gdy zrumienią się od spodu (wiadomo kiedy, bo widać wokół na wierzchu mocno rumianą obwódkę; można też zajrzeć pod spód podnosząc brzeg kotleta), odwracam je na drugą stronę i zmniejszam moc palnika do małej. W skali 9-cio stopniowej jest to pozycja 3 lub 4.

Po odwróceniu wolne miejsca między smażącymi się kotletami wypełniam wlewając na nie surowe jajko pozostałe z panierowania. Dzięki temu pusty tłuszcz nie przypala się i mięso może smażyć się długo, powoli oraz skutecznie. 

Przygotowując panierkę dla dwóch kotletów zużywam dwa jajka właśnie po to, by mieć później czym wypełnić wolne miejsce na patelni. Tak powstały omlet, czy omlety, można zjeść jako dodatek do dania. Jeśli nie ma takiej woli, tuż po skonsumowaniu obiadu  warto usmażoną resztką jajka poczęstować psa. Z pewnością bardzo się ucieszy.

Poprzedni wpisKawa po grecku. Sarajewo. Ostatni prawdziwy bazar Europy.
Następny wpisBeszamel. Zapiekanie. Jak z byle czego uczynić przepych.
Komentarze (5) - Dodaj komentarz
LESZEK SKWARCZYŃSKI
LESZEK SKWARCZYŃSKI
29 stycznia 2021 17:29:10 Odpowiedz

Psu SMAZONE jajko? Oj, nie chciałbym być Twoim psem ,bo długo bym nie pożył :/

Srebrna Patelnia
Srebrna Patelnia
4 lutego 2021 08:51:07 Odpowiedz

Uważaj zatem w kolejnym życiu, do kogo i pod jaką postacią trafisz. Jeśli do mnie jako pies, to mów od razu, oddam Cię do adopcji. Psom szkodzi surowe białko jaja kurzego, nie smażone, ale nic na siłę. Pozdrawiam.

Karol
Karol
8 października 2021 13:43:12 Odpowiedz

Nie ma to jak z całego genialnego wątku, rozwiązującego w oryginalny sposób odwieczny problem wyłapać najmniej istotny wątek dotyczący podania resztek ze stołu psu. Dzięki za przepis. Dam znać czy sie sprawdził.

Maja
Maja
26 listopada 2022 13:04:37 Odpowiedz

A pies to śmietnik by jakoś pozbywać się resztek z ogromną ilością tłuszczu ? Dbajmy o ich zdrowie ,bardziej jak o własne

Srebrna Patelnia
Srebrna Patelnia
26 listopada 2022 13:19:12 Odpowiedz

Ogromną a nawet niewyobrażalnie wielką. Gigantyczną. Pozdrawiam.

Zostaw komentarz